Washpapa

Tashowe metki z tajemniczo brzmiącego materiału: Washpapa.

Czy słyszeliście już o papierze do szycia?

Myślę, że ten temat może nie być powszechnie znany – to jeszcze nowość na polskim rynku – zatem poniżej parę słów o tym wyjątkowym materiale.

„Washpapa – modny materiał do szycia”

Myślę, że najdokładniejszym i najbardziej rzetelnym opisem magicznego papieru do szycia i prania dysponują sami propagatorzy i jednocześnie najwięksi jego dystrybutorzy w Polsce: Państwo Rydzewscy – Pani Kasia i Pan Paweł – prowadzący jednocześnie sklep internetowy „Washpapa & alternative textiles” na https://washpapa.pl/ Posiłkując się objaśnieniem z w/w stronie wymienię po krótce jego najważniejsze cechy:

  • innowacyjny papier do szycia i prania
  • nie odkształca się w wodzie, nie odbarwia ani nie rozpuszcza
  • trwały i elastyczny
  • ekologiczny materiał
  • skóra wegańska oraz wytrzymały papier w jednym
  • alternatywa dla skóry
  • produkowany w Europie
  • posiada certyfikat Oeko- Tex oraz Forest Stewardship Council (SCS) przyznawany drzewnym produktom leśnym

„Washpaper to wytrzymała tkanina do szycia, którą zachwyca się zarówno branża modowa, jak i dekoratorzy wnętrz. Wszystko za sprawą jej ciekawych właściwości. Washable paper, jak sama nazwa wskazuje, można bez problemu prać w pralce. Poza tym nie traci koloru, nie odkształca się, jest niezwykle mocny, a zarazem elastyczny. W związku z tym, że zawiera lateks, stosuje się go również do produkcji ciężkich rzeczy. Ponadto washpapa aged do złudzenia przypomina naturalną skórę, co sprawia, że z powodzeniem służy do tworzenia m.in. torebek, toreb ekologicznychpasków skórzanych, notesów, kalendarzy, abażurów, a także etui na laptopy i telefony. Z washpapy powstają też opakowania, kosmetyczki oraz biżuteria.”

Typowy skład Washpapy:

 4 – 6 % woda

 0,5 – 2 % chemikalia i inne

 0,5 – 2 % barwniki

 5 – 35 % lateks

 60 – 91 % włókna celulozy

*Jeszcze do niedawna kroiły się i szyły takie Breloki. Choć piękne, to przyznam się, że ich wykonywanie (zwłaszcze serducha!) było czystym szaleństwem! Cieszę się jednak, że mogły zdobić Wasze torebki! (Frędzel można zamówić na specjalne życzenie – 10 pln).

Jak można było przeczytać, Washpapa jest niezwykłym „płótnem”. Dla mnie jest idealna na metki i właśnie dlatego wybrałam ją do znakowania swoich produktów. Ten niewielki szczegół uposaża tashki w duszę i indywidualny charakter!

Cytaty i zaczerpnięte informacje o samym surowcu pochodzą ze strony www.washpapa.pl

Fot: Tasha handmade

Wszelkie prawa zastrzeżone./

All rights reserved.